title site_11zon

درباره رادمان

رادمان

درباره رادمان

اغلب افراد حل مسائل اجتماعی را متوجه دولت ها و بخش های حاکمیتی میدانند. از این رو، در عمده رویدادهایی که در راستای حل مسائل اجتماعی برگزار شده اند، انتظار از تیم ها در غالب ارائه ایده های سیاستی برای نهادهای حاکمیتی بوده است. این در حالی است که به منظور خلق آثار اجتماعی قطعاً نیازمند ورود افراد خلاق و نوآور در سطوح مختلف این حوزه نیز هستیم. در این راستا، فراهم آوردن بستری برای جذب و توسعه ایده‌های نوآورانه و سهولت بخشیدن به ارزش آفرینی و کارآفرینی در این موضوع ضرورتی اجتناب ناپذیر است. اینگونه بسترها در حوزه نوآوری از طیف گسترده‌ای برخوردارند؛ نشست‌ها، جلسات انتقال تجربه، کارگاه های آموزشی، مدرسه های فصلی، رویدادهای سرمایه گذاری و ... . اما رادمان ...
رویداد بین‌المللی رادمان نوعی رویداد حل مسئله است که با هدف جذب ایده‌های نوآورانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اجتماعی، با حضور متخصصان و کارآفرینان داخلی و خارجی و مشارکت و همکاری گسترده نهادهای اجرایی و علمی برگزار میشود. اساس رادمان آن است که مسائل اجتماعی نوین میتواند توسط بخش خصوصی و از طریق راه حل های غیرحاکمیتی نیز قابل حل باشد؛ به شرط آن که این مسائل به تعدادی از نقاط عرضه و تقاضا تبدیل شده، برای هر نقطه الگوی اقتصادی جایگزین ارائه گردد و کسب وکارهای مربوطه بر مبنای آن الگوی اقتصادی راه اندازی شوند. تکثیر این کسب وکارها موجب حل مسائل اجتماعی خواهد شد. ما در رادمان هر راه کاری که بتواند منجر به خلق ارزش اجتماعی و ایجاد تغییر در جامعه گردد را پیش چشم میگذاریم. رادمان، استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، خانه های خلاق، نوآوران، دانشگاهیان و همه افراد خلاق جامعه را به شرکت در این رویداد بزرگ دعوت کرده تا با کمک هم مسائل اجتماعی کشورمان را حل کنیم. هدف رادمان کمک به اجرایی شدن راه کارهای پیشنهادی نوآوران است.

نوآوری اجتماعی

ما نوآوری اجتماعی را راهکاری ساده برای یک مشکل اجتماعی تعریف می‌کنیم که اثربخش‌تر، کارآمدتر یا پایدارتر از راهکارهای موجود بوده و ارزش خلق شده به واسطه آن نصیب جامعه می‌شود و نه افراد. این نوآوری‌ها در هدف، راهکار، راهبرد و یا ابزارهای رسیدن به اهداف دارای ابعاد اجتماعی هستند. در نوآوری اجتماعی، راهکارهای جدید و کارآمد در استفاده از فناوری در حل معضلات و مشکلات اجتماعی به کار برده می‌شود و عملکرد ایده‌های نوآورانه‌ اجتماعی به گونه ‏ای است که روابط و مشارکت‌های اجتماعی جدیدی را به وجود می‌آورند.
هر راهکار نوآورانه برای رسیدن به افراد بیشتر و گسترش به مناطق جغرافیایی جدید، مسیر متفاوتی را می‌پیماید، با این حال بسیاری از نوآوری‌های اجتماعی شکست می‌خورند زیرا قادر به عبور از ورطه سکون نیستند. منظور از ورطه سکون، وجود شرایطی پیچیده در بین فاز هدایت و فاز گسترش یک نوآوری اجتماعی است، که مانع از رشد و تکامل آن می‌شود، بدین معنا که ایده‌های اثبات شده پیش از اینکه حداکثر تأثیر خود را برجای بگذارند در این ورطه گیر می‌افتند. با توجه به اضطرار و شدت مشکلات اجتماعی امروز، سرمایه‌گذاران مشتاق به کشف راهکارهای اثبات شده و بی‌چون و چرایی هستند که به سرعت قابل اجرا و قابل گسترش باشند. بسیاری از سرمایه‌گذاران با الهام از ابزارهای فناورانه عصر حاضر، به دنبال نسخه‌ای مشابه Airbnb یا Facebook برای نوآوری‌های اجتماعی هستند، اما متاسفانه شکاف عظیمی بین انتظارات سرمایه‌گذاران و حقایقی که نوآوران و تغییرآفرینان این عرصه هر روزه با آن مواجه ند، وجود دارد. پر کردن این شکاف وظیفه ماست .

we

ماموریت رادمان

کمک به جذب و پیشبرد راه کارهای نوآورانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اجتماعی

چشم انداز رادمان

برخورداری از زیست بوم پویا و کارای نوآوری اجتماعی در کشور با توانمندی حل مسائل و چالش‌های اجتماعی

اهداف رادمان

۱) کمک به خلق فرصت های شغلی جدید با رویکرد نوآوری اجتماعی
۲) کمک به توسعه فرصت های شغلی بخش خانگی با رویکرد نوآوری اجتماعی
۳) کمک به تبیین و ترویج گفتمان نوآری اجتماعی در بین دانشجویان و پژوهشگران کشور
۴) کمک به تبیین و ترویج گفتمان نوآوری اجتماعی در حوزه صنعت
۵) کمک به راه اندازی و تقویت نواحی نوآوری اجتماعی در مناطق پرپتانسیل کشور


رادمان

نوعی رویداد حل مسئله است که با هدف جذب ایده‌های نوآورانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اجتماعی، با حضور متخصصان و کارآفرینان داخلی و خارجی و مشارکت و همکاری گسترده نهادهای اجرایی و علمی برگزار میشود.

ارتباط با ما


آدرس دبیرخانه رویداد: تهران، بلوار افریقا، بالاتر از پل میرداماد، خیابان تابان غربی، پلاک 14، طبقه 6

آدرس محل برگزاری رویداد: جزیره زیبای کیش

شماره تماس : ۳۳۹۶۰۵۰۵-۰۲۱ داخلی 481